Nederlands Silent Film Festival

A PAGE OF MADNESS

Toegangsprijs: € 15,-

Zaterdag 18 januari 2025

PROGRAMMA

A PAGE OF MADNESS (Teinosuke Kinugasa, 1926)

TIJD

20:30u

WAAR

Pand P Eindhoven

PRIJS

€ 15,-

MUSICI

Meg Morley (piano)

 

OVER DE FILM

Geen behoefte aan Slapstick Saturday of ben je ‘s middags al geweest? Kom dan op zaterdagavond naar de Japanse experimentele horrorfilm A Page of Madness!

Een oud-zeeman is conciërge in een gesticht om dicht bij zijn vrouw te zijn, die daar als patiënt verblijft. Wanneer hun dochter haar huwelijk aankondigt, schrikt ze van de toestand van haar moeder en verwijt ze haar vader. Langzaam vervagen voor de conciërge de grenzen tussen droom en werkelijkheid.

Deze door critici bejubelde film is geproduceerd door de groep artiesten Shinkankak-ha (School van Nieuwe Percepties). Ze maakten de film als reactie op het naturalisme, een stroming die verhalen zo realistisch mogelijk wil vertellen en weergeven.

De film is voorzien van een inleiding van Lowen Steerneman (26), sinds kort afgestudeerd van Universiteit Leiden als vertaler en Japanoloog. Zowel taal als cinema liggen die nauw aan het hart: Lowen houdt zich graag met Japanse (populaire)media bezig. Sinds 2021 is die programmeur bij het Camera Japan filmfestival.

CREDITS + TECHNISCHE INFO

Originele titel: Kurutta Ichipeiji

Regisseur: Teinosuke Kinugasa

Cast: Masuo Inoue, Ayako Iijima, Yoshie Nakagawa

Jaar: 1926

Land: Japan

Lengte: 70 min.

Tussentitels: Geen

Ondertiteling: Geen

Muziek: Meg Morley (piano)